Wynajem samochodu a koszty uzyskania przychodu - forma opodatkowania < Wypożyczalnia samochodów i wynajem aut na terenie Polski - Rentis.com

Wynajem samochodu a koszty uzyskania przychodu – forma opodatkowania

Wielu klientów Rentis to właściciele dużych i małych firm, dla których wynajem aut stanowi sposób na obniżenie zobowiązań podatkowych. We właściwych okolicznościach odliczenia potrafią być dla podatnika bardziej atrakcyjne, niż odliczenia samochodu leasingowanego, czy też kupionego na kredyt. Zależnie od formy opodatkowania, właściciel może zyskać duże fundusze na rozwój firmy, obniżając tym samym wysokość okresowych przelewów do właściwego Urzędu Skarbowego.

W Rentis znamy się na tym zagadnieniu bardzo dobrze, a wykwalifikowani pracownicy z chęcią udzielą wyczerpujących informacji. Od 12 lat stanowimy trzon wynajmu aut w Polsce i chcąc się stale rozwijać, zwiększamy siatkę oddziałów już do ponad 85 sztuk w całej Polsce, oraz na Litwie i w Czechach. Flota, którą dysponujemy szybko się rozrasta i teraz wynosi ponad 1000 aut, zaś obsłużeni klienci to dotychczas ponad 100 000 osób. To ogromne liczby, a my jako profesjonalna firma nie spoczywamy na laurach, tylko stale się szkolimy.

Wynajem samochodu a koszty

Zależnie od formy opodatkowania, jaką rozlicza się firma klienta, istnieje szansa na znaczące odliczenia wydatków związanych z wynajmem samochodu, zmniejszając tym samym zobowiązania podatkowe. Dokładne wyliczenia oraz sposób odliczeń są odmienne dla różnych typów opodatkowania, ale przyjęło się, że kwota odliczenia potrafi być wyższa niż przy samochodzie leasingowanym. Każde rozwiązanie warto konsultować z księgowymi, którzy znają sytuację danej firmy i będą w stanie zoptymalizować możliwości obniżenia podatków tak dobrze, by wynajem auta na firmę był sposobem na jego tanie użytkowanie, także w celach zarobkowych.

Posiadając firmę, korzystniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu niż jego zakup, gdyż koszty jego użytkowania i comiesięczną opłatę można odliczyć w całości. To rewelacyjna forma finansowania samochodu, bo stanowi realną możliwość na obniżenie wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wielu klientów to świeży przedsiębiorcy, którzy korzystając z prawnych możliwości, odliczają od przychodu koszty użytkowania samochodu, zmniejszając tym samym wysokość okresowych przelewów do Urzędu Skarbowego. Oznacza to realną oszczędność i użytkowanie auta, a w ogólnym rozrachunku, jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie w porównaniu z wynajmem samochodu przez osobę prywatną.

Nasze lokalizacje

Skontaktuj się z najbliższą placówką