Wynajem samochodów zamiast leasingu < Wypożyczalnia samochodów i wynajem aut na terenie Polski - Rentis.com

Wynajem samochodów zamiast leasingu

Leasing zdaje się mieć niezagrożoną pozycję na rynku, ale wraz z nadejściem długoterminowego wynajmu samochodów pozycja ta nieco spadła, a wynajem staje się pełnoprawną konkurencją dla leasingu. Prezentuje bowiem mnóstwo zalet w stosunku do wspomnianej formy najmu i stanowi rewelacyjną alternatywę, dając przedsiębiorcy lub klientowi prywatnemu szereg pozytywnych stron takiego rozwiązania. W Polsce taka forma użytkowania aut dopiero się rozwija, ale za granicą stanowi ona realną alternatywę dla znanego i lubianego leasingu.

Firma Rentis istnieje na rynku już 12 lat, podczas których obsłużyła ponad 100 000 klientów. Jej flota samochodów wynosi astronomiczne 1000 aut, natomiast liczba ponad 85 oddziałów pokazuje, że jest to rozwinięte przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem, któremu możesz zaufać. W Rentis dbamy o nasze auta jak mało kto, traktując je w należyty sposób i obsługując w najlepszych stacjach obsługi. Atutem godnym zauważenia jest także fakt, że dostępne u nas auta mają nie więcej niż 2 lata.

Wynajem długoterminowy a leasing

Leasing to znana forma użytkowania auta, ale w przeciwieństwie do wynajmu długoterminowego nie zapewnia nam elastyczności używania. Wynajem daje swobodę wyboru samochodów z floty wypożyczalni, dając możliwość szybkiej reakcji w nagłych wypadkach, gdy samochód odmówi posłuszeństwa. Leasing takiej możliwości nie dopuszcza, likwidując tym samym ważną dla przedsiębiorstw mobilność i logistykę.

Brak opłaty wstępnej, która przy leasingu potrafi nadszarpnąć portfel, to ogromna zaleta wynajmu długoterminowego, gdyż likwiduje bardzo duży wkład początkowy w użytkowanie samochodu. Świetnie więc sprawdzi się jako samochód dla początkujących właścicieli firm, którzy obawiają się leasingu. Szczególnie korzystnym atutem wynajmu długoterminowego jest gwarancja natychmiastowej reakcji firmy wypożyczającej w przypadku awarii samochodu.

Długoterminowy wynajem czy jednak leasing?

Łatwiej wyrokować koszty utrzymania samochodu w wynajmie niż w leasingu, gdyż przedsiębiorca dokładnie wie, jakiej wysokości opłaty będzie zobowiązany uiścić w danym miesiącu. Należności związane z naprawami nie wejdą w zakres kosztów wypożyczenia auta. W Rentis dysponujemy flotą 1000 samochodów, więc każda potrzeba wynajmu innego modelu jest łatwa i szybko rozpatrywana.

W Rentis dbamy o naszych klientów, wychodząc zatem naprzeciw ich oczekiwaniom, wprowadziliśmy standardy, którymi się posługujemy. Bezpieczeństwo wynajmu, niska cena oraz bardzo przejrzysty proces wynajmu pokazują, że najważniejszy jest dla nas klient i jego satysfakcja z naszych usług. Chętnie pomożemy w każdej sytuacji, więc czekamy na Państwa kontakt już teraz pod numerem telefonu lub poprzez drogę mailową.

Nasze lokalizacje

Skontaktuj się z najbliższą placówką